Turist cu piciorul fracturat, coborât de salvamontiștii nemțeni de pe Ceahlău
În urmă cu scurt timp, Salvamont Neamț a finalizat o operațiune de salvare care a constat în acordarea primului ajutor, evacuare din masivul Ceahlău și transportul cu ambulanța din dotare până la UPU Spital Bicaz.
„Acțiunea a debutat în jurul orelor 11 când un apel 112 ne anunța că pe unul din traseele care coboară de la Cascada Duruitoarea – Masiv Ceahlău se află o victimă cu fractură de mebru inferior drept.”, informează Salvamont.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)