Accident cu victimă, într-o comună din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/01/ambulanta-1.jpg)
La data de 5 august a.c., în jurul orei 11:50, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la faptul că, pe DJ 201C, în localitatea Tămășeni, a avut loc un eveniment rutier.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat, în vârstă de 80 de ani, din Tămășeni, conducea un motociclu, în localitatea Tămășeni, nu s-ar fi asigurat la schimbarea direcției de deplasare la stânga, intrând în coliziune cu un autoturism, condus de o femeie în vârstă de 41 de ani, din aceeași localitate, care ar fi avut aceeași direcție de deplasare.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea bărbatului de 80 de ani.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a declarat insp. Ciofu Ramona
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)