Ceahlăul Piatra-Neamț a învins cu 3-0 în amicalul cu CSM Alexandria

0

Astăzi, 19 iulie, a avut loc amicalul dintre echipele CSM Ceahlăul și CSM Alexandria, pe stadionul din Tărlungeni (Brașov).

Până la pauză, Ceahlăul Piatra-Neamț a marcat două goluri, în minutul 23 (Ciobanu) și minutul 30 (Ștefănescu). În a doua repriză, în minutul 52, Onișa a înscris și al treilea gol pentru Ceahlăul.

Scor final, 3-0 pentru galben-negri.

Tot astăzi, CSM Ceahlăul joacă de la ora 18:00 al doilea amical al zilei, cu AFC Chindia Târgoviște.

Jucătorii de la Ceahlăul Piatra-Neamț, antrenați de Cristian Pustai, se află în cantonament la Brașov, iar meciurile amicale au rol pregătitor pentru etapa competițională din Liga 2. Cantonamentul se va termina pe 21 iulie. CSM Ceahlăul Piatra-Neamț a obținut licența pentru a evolua la Liga 2, îndeplinind toate cerințele cerute de Federația Română de Fotbal.