Accident la ieșirea din Piatra-Neamț, în zona Sălii Polivalente
În această după-amiază s-a produs un accident în Piatra-Neamț pe Calea Romanului, în zona Sălii Polivalente. La fața locului intervin echipaje de pompieri și ambulanță.
Prin apel la 112, la ora 17:02, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui eveniment in municipiul Piatra-Neamț, pe stada Mihai Viteazul. În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism și o autoutilitară în care se aflau șase persoane.
a transmis ISU Neamț
La locul solicitării s-au deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare din cadrul Detașamentului Piatra Neamț și un echipaj cu ambulanță de la SAJ.
Până la sosirea forțelor de intervenție toate persoanele s-au autoevacuat din autoturisme. Un bărbat a primit îngrijiri medicale la locul evenimentului de la echipajul SAJ, dar a refuzat transportul la spital.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor, precum și pentru curățarea carosabilului de elementele rezultate în urma evenimentului.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-calaea-romanului-2-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-calaea-romanului-3-1024x715.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/07/accident-calaea-romanului-1-1024x742.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)