Accident în Neamț: Un șofer a evitat o mașină, dar a lovit un pieton
La data de 11 iulie, în jurul orei 16:59, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că, pe DN 15C, în localitatea Oșlobeni, a avut loc un eveniment rutier.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un tânăr de 22 de ani, din Piatra-Neamț, conducea un autoturism din direcția Piatra-Neamț spre Târgu-Neamț, ar fi încercat să evite coliziunea cu un autoturism ce circula în fața sa și care ar fi oprit pentru a acorda prioritate de trecere unui pieton, ar fi pătruns pe sensul opus de deplasare și ar fi accidentat pietonul de 14 ani, din Bodești, aflat în traversarea regulamentară a străzii.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
a transmis insp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)