Bărbat rănit grav în urma unui eveniment rutier produs într-o localitate din Neamț
La data de 10 iulie a.c., în jurul orei 10:00, polițiștii din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că, în localitatea Tibucani, a avut loc un eveniment rutier.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat de 63 de ani, din Țibucani, se deplasa pe o bicicletă pe strada Principală, s-ar fi dezechilibrat și ar fi căzut pe partea carosabilă, rezultând autoaccidentarea acestuia.
Bărbatul nu a putut fi testat alcoolscopic, fiindu-i recoltate probe biologice pentru stabilirea cu exactitate a alcoolemiei.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)