Primăria Piatra Neamț: Odată cu începerea anului școlar se va circula pe podul de la Spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/pod-1024x550.jpg)
În aceste zile se lucrează la turnarea fundației de beton pe malul drept al podului din Piața Mihail Kogălniceanu. A fost turnat primul nivel din cele trei ale fundației, iar mâine, 8 iulie, se toarnă al doilea. Fundația și hidroizolația de pe malul stâng sunt finalizate complet, iar săptămânile următoare întreaga fundație a podului va fi gata. În prima jumătate a lunii septembrie noul pod va fi finalizat.
„Când începe școala vom avea podul de la Spital finalizat! Unul dintre cele mai ample proiecte de modernizare a infrastructurii din Piatra-Neamț merge în direcția bună și se apropie de finalizare. Continuăm modernizarea orașului!” a declarat primarul Andrei Carabelea
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)