(NEAMȚ) De două zile nu răspundea nici la ușă, nici la telefon…a fost găsit fără viață în bucătărie
În jurul orei 12:05, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la un apartament situat într-un bloc de locuințe de pe strada Aleea Revoluției în municipiul Roman.
Solicitarea a fost făcută deoarece bărbatul ce locuia la adresa menționată nu răspundea nici la ușă și nici la telefon de câteva zile.
Căpitan Irina POPA – ISU Neamț
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu modul pentru descarcerare și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Roman.
Cu ajutorul scării culisabile, pompierii au intrat printr-o fereastră în interiorul apartamentului situat la primul etaj. În bucătărie, pompierii au găsit un bărbat de 66 de ani ce nu prezenta semne vitale.
Dumnezeu să-l ierte!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)