NEAMȚ: O mașină a luat foc în mers
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/incendiu-masina-1024x768.jpg)
Astăzi, 19 iunie, în jurul orei 14:40, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la un autoturism, ce se afla în mers, pe strada Mihai Sadoveanu în orașul Târgu Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Târgu Neamț.
a transmis ISU Neamț
Până la sosirea forțelor de intervenție, încendiul, ce s-a manifestat la compartimentul motor, a fost localizat și lichidat cu ajutorul stingătoarelor de către participanții la trafic.
Pompierii au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere.
Nu au fost victime.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Masina electrică sau hibrid cumva ???