Pericol în Neamț: RO-ALERT emis pentru siguranța cetățenilor
În această dimineață autoritățile au fost alertate cu privire la prezența unui urs într-o gospodărie din localitatea Cazaci, situată în comuna Tarcău. În urma semnalării a fost activat sistemul de alertă RO-ALERT, iar un mesaj a fost transmis cetățenilor din zona afectată, avertizându-i cu privire la prezența periculoasă a ursului și îndemnându-i să fie precauți și să evite apropierea de animal.
În jurul orei 09:54 a fost semnalată prezența unui urs într-o gospodărie situată în localitatea Cazaci din comuna Tarcău. A fost transmis mesaj RO-ALERT cetățenilor din zona în care a fost semnalată prezența animalului.
Căpitan Irina POPA – ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)