Motociclist din Neamț, rănit într-un accident și transportat la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/motocicleta-1024x561.jpg)
Astăzi, 17 iunie, s-a produs un accident rutier la limita dintre Bistrița Năsăud și Cluj. În accident au fost implicate un autoturism condus de o femeie din Cluj și o motocicletă condusă de un bărbat din județul Neamț. Echipajele de intervenție au intervenit și au preluat motociclistul rănit cu o ambulanță SMURD spre spital pentru a primi îngrijiri medicale.
Din primele date, un motociclist de 29 de ani, din județul Neamț, a intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie de 46 de ani, din județul Cluj.
În urma impactului dintre cele două vehicule, motociclistul a fost rănit necesitând acordarea de îngrijiri de specialitate.
Testarea cu aparatul etilotest a celor doi conducători a indicat valori negative.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii rutier în cadrul unui dosar penal, urmând să fie stabilite cauza și modalitatea producerii evenimentului rutier.
transmite publicația Info Bistrița
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)