Eveniment rutier soldat cu rănirea unui bărbat
La data de 14 iunie a.c., în jurul orei 17:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutie, pe strada Primăverii, în municipiul Roman.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 52 de ani, din Roman conducea o trotinetă electrică, pe strada Primăverii, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, dezechilibrându-se și căzând pe partea carosabilă.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea bărbatului în cauză.
Polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț
Din informațiile primite se pare că bărbatul ar fi încercat să evite un câine. Acesta NU se afla sub influența alcoolului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)