VICTORIE: Ceahlăul Piatra-Neamț merge în LIGA 2!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/promovare-1024x768.jpg)
Echipa Ceahlăul Piatra-Neamț a atins așteptările tuturor suporterilor și a câștigat astăzi, 7 iunie, disputa finală cu Foresta Suceava. Cu scorul 2-0, echipa antrenată de Cristian Pustai s-a calificat în Liga 2.
În prima repriză Ceahlăul a înscris un gol în minutul 29. Foresta a ratat un penalty chiar la pauză.
În a doua repriză, scorul s-a menținut până în ultimul minut al jocului când Ceahlăul a marcat din nou din penalty.
Anton Măzărianu (CEO COMES Săvinești), sponsorul principal al echipei de la Piatra-Neamț, a reușit să motiveze foarte bine jucătorii Ceahlăul, dovadă fiind scorul excelent pentru echipa noastră în disputa cu Foresta.
Declarații Anton Măzărianu la începerea meciului:
Energia suporterilor a fost impresionantă:
Ca un detaliu de culise, Gheorghe Ștefan (Pinalty), fostul primar al municipiului Piatra-Neamț și cel care a contribuit semnificativ la dezvoltarea fotbalului de performanță în cadrul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, a fost prezent la un meci al echipei după o lungă absență din spațiul public. Gheorghe Ștefan a fost o figură influentă în viața sportivă și politică a municipiului Piatra-Neamț în perioada în care a fost primar. Sub conducerea sa, echipa de fotbal Ceahlăul Piatra-Neamț a cunoscut o perioadă de succes, atingând performanțe remarcabile în campionatele interne. În timpul meciului, Gheorghe Ștefan a fost așezat la tribuna oficială, acolo unde se afla și actualul primar al orașului, Andrei Carabelea.
Hai, Ceahlăul!
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/meci-1-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/meci-2-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/meci-3-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/meci-4-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/meci-5-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-1-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-2-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-3-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-4-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-5-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-6-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-7-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-8-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-9-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-10-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-11-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-12-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-13-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-14-1024x768.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/galerie-ceahlaul-foresta-piatra-neamt-15-1024x768.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)