ACCIDENT: Femeie lovită pe trecerea pentru pietoni, în Piatra Neamț
La data de 6 iunie a.c., în jurul orei 17:30, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Mihai Viteazul, în municipiul Piatra-Neamț.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce o femeie, de 44 de ani, din Girov, conducea un autoturism pe strada Mihai Viteazul, ar fi surprins și accidentat, în condiții ce vor fi stabilite în cursul cercetării penale, o femeie de 70 de ani, din Piatra-Neamț, care se afla angajată în traversarea străzii pe marcaj pietonal, rezultând rănirea acesteia.
Conducătoarea auto a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
Inspector Ramona Ciofu – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)