A trecut la Domnul Sora Carla del Gaudio. Un ultim omagiu va fi adus la Biserica „Sfântul Iosif Muncitorul” din Piatra-Neamț
Personalul Grădiniței Cristos Rege anunță, cu profundă tristețe, că Sora Carla del Gaudio a trecut în eternitate și s-a reunit cu Domnul în dimineața zilei de 2 iunie 2023. După o perioadă de deteriorare a stării de sănătate, a trecut la cele veșnice la Spitalul Județean din Piatra-Neamț.
Sr. Carla Del Gaudio a fost un membru devotat al Congregației „Micile Slujitoare ale lui Cristos Rege” și a adus lumină și binecuvântare în viața celor pe care i-a cunoscut. Toți cei care au avut privilegiul de a o cunoaște, aprecia și iubi, au ocazia de a-i aduce un ultim omagiu duminica după-amiază, pe 4 iunie, când trupul său va fi adus la Biserica „Sfântul Iosif Muncitorul” din strada Mihai Eminescu, Piatra-Neamț.
Slujba înmormântării va avea loc în ziua de luni, 5 iunie 2023, începând cu ora 11.00.
Drum lin, sr. Carla!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)