Se asfaltează străzile laterale aferente coridorului de mobilitate Bulevardul 9 Mai – Strada Dimitrie Leonida (IMAGINI)
Săptămâna aceasta a început asfaltarea străzilor laterale și intrărilor în parcări de pe coridorul de mobilitate Bulevardul 9 Mai – Strada Dimitrie Leonida. Realizarea acestor intrări este necesară pentru pregătirea așternerii ultimului strat de asfalt.
Astăzi, 24 mai, se asfaltează intrările pe străzile de pe Strada Dimitrie Leonida: Lămâiței, Biruinței, Veseliei și Baltagului și patru intrări în parcări.
Vineri, 26 mai, se vor asfalta străzile de pe Bulevardul 9 Mai: Lt. Drăghiescu, Mihai Eminescu, Cuiejdi și două intrări în parcări.
Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru disconfortul creat!
Primăria Piatra-Neamț/Biroul de comunicare
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-24-at-09.32.43-2.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-24-at-09.32.43-.jpeg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/05/WhatsApp-Image-2023-05-24-at-09.32.43.jpeg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)