Doi pasageri răniți după ce șoferul unui autobuz a frânat brusc (Piatra-Neamț)
La data de 23 mai a.c., în jurul orei 09:30 polițiștii din cadrul Biroului Rutier Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe strada Orhei.
Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, un autobuz transport persoane condus de un bărbat, de 38 de ani, din Piatra-Neamț, ce circula pe strada Orhei, ar fi frânat brusc, rezultând rănirea a doi pasageri, cu vârste de 57, respectiv 71 de ani.
În cauză se continuă cercetările cu privire la săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Inspector Ramona CIOFU – IPJ NEAMȚ
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)