Eveniment rutier pe DN 15B, noaptea trecută – Șoferul a pierdut controlul mașinii și a intrat în coliziune cu un stâlp de electricitate
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/amb.jpg)
În noaptea de 11 mai a.c., în jurul orei 02:30, polițiștii Formațiunii Rutiere Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Timișești.
„Din primele cercetări efectuate de polițiști a reieșit că, în timp ce un tânăr, de 21 de ani, din județul Mureș, conducea un autoturism pe Drumul Național 15 B, din direcția Târgu-Neamț spre Cristești, într-un sector de drum cu curbă la stânga ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un stâlp de electricitate.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătorului auto.
Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.”, a declarat insp. Ciofu Ramona.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)