Anunț public privind decizia etapei de încadrare
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/anuntu-cjn.png)
Consiliul Județean Neamț, cu sediul în județul Neamț, municipiul Piatra-Neamț, str. Alexandru cel Bun, nr. 27, anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către Agenția pentru Protecția Mediului Neamț, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul „CONSTRUIRE STAȚIE DE POMPIERI Șl SMURD TÂRGU-NEAMȚ“, propus a fi amplasat în județul Neamț, orașul Târgu-Neamț, strada Nucilor, nr. IC – titular Consiliul Județean Neamț.
Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Neamț din Piatra-Neamț, Piața 22 Decembrie, nr. 5, în zilele de luni – joi, între orele 8.00 – 16.30, și vineri între orele 8.00 – 14.00, precum și la următoarea adresă de internet http://apmnt.anpm.ro.
Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a Agenției pentru Protecția Mediului Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)