Trei persoane rănite după ce mașina condusă de un șofer din Piatra-Neamț s-a răsturnat. Bărbatul avea o alcoolemie uriașă
La data de 17 aprilie a.c., în jurul orei 19:20, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Roman au fost sesizați cu privire la faptul că, în localitatea Dulcești, a avut loc un eveniment rutier.
Din cercetările efectuate de polițiști a reieșit faptul că, în timp ce un bărbat de 42 de ani, din Piatra-Neamț, ar fi condus un autovehicul în localitatea Dulcești, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, răsturnându-se în afara părții carosabile.
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto și a altor două pasagere, cu vârste de 34, respectiv 72 de ani, din același autoturism.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 1,74 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiuni lor de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului și vătămare corporală din culpă.
Sursa; IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)