S-a ridicat restricția de tonaj pe DN 2, sectorul Secuienii Noi – Nisiporești
Începând cu ora 16.00, astăzi, 6 aprilie, restricția temporară a traficului auto pentru autovehiculele cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 t, cu excepția autovehiculelor care asigură intervenția în situații de urgență, pe sectorul de drum al DN 2 ( km 318+300-360+300 Secuienii Noi – lim. cu jud. Bacău – Nisiporești – lim. cu jud. Iași) a fost ridicată.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)