Şoferii au început pregătirile pentru iarnă
Pentru a evita aglomeraţia din service-uri de la începutul lunii noiembrie, proprietarii de autoturisme au început să-şi schimbe anvelopele de vară cu cele de iarnă. Graba lor este justificată şi de faptul că legea îi obligă pe şoferi să se echipeze cu cauciucuri corespunzătoare de la 1 noiembrie.
Pe aceeasi tema va recomandam si:
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
nu scrie nicaieri de data de 1 noiembrie in lege.
Si cauciucurile de iarna sunt obligatorii doar pe drumuri apoerite de gheatza si/sau zapada.