Începutul primăverii îi aduce domnului Adrian Niță o nouă împlinire profesională
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/nita-3-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/nita1-1-1024x682.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/nita2-2-1024x682.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/nita3-1-1024x682.jpg)
Începutul primăverii îi aduce domnului Adrian Niță o nouă împlinire profesională. Acesta a finalizat programul de formare specializată pentru numirea într-o funcție de demnitate publică de prefect, pe care l-a început în 2022, la Institutul Național de Administrație.
„Certificatul de absolvire mi-a fost înmânat în cadrul evenimentului festiv ce a avut loc la sediul Guvernului României.”, a transmis Prefectul Județului Neamț, Adrian Niță.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)