Un proiect marca PNL. De peste 10 ani se construiește un Palat al Justiției la Piatra-Neamț
Pierdută în negura vremurilor, construcția unui Palat de Justiție la Piatra-Neamț a început undeva în anii 2010 și nu e gata nici acum. Din păcate, liberalii nemțeni nu au reușit să aducă fondurile necesare terminării acestei lucrări, deși și acum Ministerul Justiției e tot cu ministru de la PNL și au și premier.
De ani de zile justiția din Piatra-Neamț se desfășoară în spații închiriate pe bani frumoși, în timp ce liberalii noștri numără banii aduși de alții pe alte proiecte. Proiectul lor cu Palatul de Justiție e încremenit în timp.
Cel mai probabil, dacă le-a luat 15 ani să facă școala de la Speranța, în 20-30 ani poate termină și Palatul de Justiție.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Care justiție? Dacă aveam justiție nu eram cerșetorii Europei
Este un loc sacru acolo,pentru că acea construcție este făcută peste mormintele unui cimitir… Probabil așa s-au răzbunat cei adormiți de acolo,că sute de ani nu va fi gata.
Dar oare ale cui sunt spațiile închiriate?
Ar mai fi oare o surpriză?
Dureaza atata pt ca interesul este ca cineva sa castige din chirie ( acum justitia e in chirie la Neamt atat judecatoria cat si tribunalul) si „parandarat” parca ii zice. D-aia merg lucrarile greu.