Elicopeterul SMURD va ateriza pe stadionul din Piatra-Neamț pentru a prelua un tânăr de 18 ani
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț va acționa pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/ decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț.
Elicopterul va prelua și transporta un tânăr de 18 ani la Spitalul Clinic de urgență dr. N. Oblu, în municipiul Iași, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)