În atenția șoferilor: se circulă greu pe un drum din Neamț. Un sector de aproximativ 2 km este blocat
Pe sectorul Horia-Trifești un sector de drum de aproximativ 2 kilometri este blocat din cauza condițiilor meteo. Participanții la trafic confirmă faptul că se poate circula doar prin Sofracești. DRDP informează că pe sectorul de drum mai sus menționat acționează 7 utilaje ATB și o autofreză. În total la această oră sunt 41 de autoutilaje care acționează în județul Neamț.
Potrivit IPJ Neamț, până la această oră nu au fost semnalate alte probleme deosebite.
Circulați cu prudență!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)