Mama ei de băutură… Femeie din Neamț, depistată la volan beată mangă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/politia-noaptea-neamt.jpg)
La data de 23 ianuarie a.c., în jurul orei 23:00, polițiștii rutieri din cadrul Secției de Poliție Rurală Borlești au depistat în trafic o femeie, de 49 de ani, în timp ce conducea un autoturism, în localitatea Piatra Șoimului.
Conducătoarea auto, din Piatra Șoimului, a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0,81 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Aceasta a fost condusă la spital, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii, cu exactitate, a alcoolemiei.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)