Ciprian Șerban: „Botezul Domnului să vă aducă noi începuturi luminate de bucuria speranțelor împlinite”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/01/serban-1024x815.jpg)
În fiecare an, pe 6 ianuarie, credincioșii celebrează Boboteaza, una dintre cele mai importante sărbători din an, trecută cu cruce roșie în Calendarul Ortodox.
Împreună cu ziua Sfântului Ioan Botezătorul, prăznuit la 7 ianuarie, Boboteaza, sau Botezul Domnului, marchează finalul perioadei de 12 zile a sărbătorilor de iarnă, care încep în Ajunul Crăciunului.
Cu ocazia acestei zile, Deputatul Ciprian Șerban a transmis o urare tuturor credincioșilor:
„Botezul Domnului să vă aducă noi începuturi luminate de bucuria speranțelor împlinite, pe care vă doresc să le trăiți, din plin, alături de cei dragi!
Să avem sănătate și fericire!”, a transmis Ciprian Șerban, Deputat.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)