„Moș Crăciun există!” – Prefectul Județului Neamț, Adrian Niță, alături de copilașii internați pe Secția de Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență (IMAGINI)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/nitaa.png)
Prefectul Județului Neamț, Adrian Niță, a fost ajutorul de nădejde al lui Moș Crăciun seara trecută și a reușit să aducă zâmbete pe chipurile copilașilor internați pe Secția de Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Piatra Neamț. Acțiunea va continua și astăzi, când membrii Partidului Social Democrat Piatra-Neamț vor trimite și alte daruri micuților internați pe această secție.
„Aseară m-am pus în pielea Moșului care este atât de așteptat de către copii și am căutat să împart zâmbete și bucurii micilor pacienți de la Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț.
Ce emoții am simțit, e greu de spus în cuvinte! A fost șansa mea de a simți pe deplin magia sărbătorilor și am reușit să aduc o bucurie copilașilor suferinzi. E minunat să vezi că niște ochi triști se înveselesc dintr-odată și mânuțe mici caută să te cuprindă într-o îmbrățișare sinceră!
Astăzi, colegii mei de la PSD Piatra-Neamț vor trimite și alte cadouri pe adresa Secției Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț, pentru a le face noi bucurii micilor pacienți.
Sănătate, copii frumoși! Să scăpați de suferință și durere cât mai repede posibil!”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita-762x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita1-728x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita2.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita3-576x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita4.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita5-771x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita6.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita7.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita8-713x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita9-577x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita10-577x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita11.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita12-793x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita13-849x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita14-655x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita15.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita16-576x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/adriannita17-789x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)