NEAMȚ: Adolescentă lovită de o mașină pe trecerea pentru pietoni
La data de 17 decembrie, în jurul orei 20:15, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Național 15, în localitatea Costișa.
Din cercetări preliminare efectuate de polițiști a reieșit că, un autoturism condus de un bărbat, de 53 de ani, din județul Bacău ar fi surprins și accidentat o minoră de 15 ani, din Costișa, ce s-ar fi aflat angajată în traversarea străzii pe marcaj pietonal.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea minorei.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.
a transmis Sinsp. Ciofu Ramona – IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)