Concert de colinde tradiționale românești, în Piatra-Neamț. Intrarea este liberă
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/12/colindeeeee-1024x512.png)
Parteneriatul dintre Centrul pentru Cultură și Arte „Carmen Saeculare” Neamț și Academia Națională de Muzică „Gheorghe Dima” Cluj-Napoca, Extensia Piatra-Neamț, care s-a materializat prin desfășurarea Stagiunii artistice 2022-2023, aduce în fața publicului nemțean tradiționalul Concert de colinde.
Protagoniști vor fi membrii Ansamblului de Muzică Tradițională „Icoane Moldave”, pregătit muzical de conf. univ. dr. Delia Stoian-Irimie și de cca. drd. Ioana Alexandra Munteanu.
Evenimentul se va desfășura miercuri, 14 decembrie 2022, ora 18:00, la sala „Calistrat Hogaș” a Consiliului Județean Neamț. Intrarea este liberă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)