Salvamont Neamț intervine în sprijinul unui turist epuizat pe Ceahlău
În aceste momente Salvamont Neamț intervine în zona de Est a Masivului Ceahlău în vederea acordării primului ajutor și transportului unei persoane aflate în stare avansată de epuizare.
Conform apelului 112, acesta s-ar afla în zona Vulturul lui Traian (Jghebul cu Hotare). Intervine echipa care asigura permanența în Baza Salvamont Durău.
a transmis Salvamont Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)