Piatra-Neamț: Nou-născut preluat de urgență de elicopterul SMURD
În jurul orei 16:00, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț a acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț.
„Elicopterul a preluat și transportat un nou-născut (de 4 zile) la Maternitatea Cuza Vodă, în municipiul Iași.”, a transmis ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)