NEAMȚ: A ajuns la pușcărie pentru că s-a sustras de la munca în folosul comunității
La data de 11 octombrie, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Borlești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat, de 42 de ani, din Borlești.
Cel în cauză a fost condamnat de Judecătoria Piatra Neamț la o pedeapsă privativă de libertate de un an, pentru neîndeplinirea cu rea credință a prestării unui nr. de 60 de zile de muncă în folosul comunității, precum și a altor obligații stabilite prin sentință judecătorească.
Polițiștii l-au condus la Penitenciarul Bacău, în vederea executării pedepsei.
a transmis IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)