Cine a spus că „bețivii au Dumnezeul lor”, mare dreptate a avut… Accident rutier produs noaptea trecută, în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/07/politia-noaptea-1.jpg)
La data de 2 octombrie a.c., în jurul orei 02.00, polițiștii din cadrul Poliției orașului Tg. Neamț, au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe DC 7 pe raza comunei Răucești.
Din primele cercetări efectuate a reieșit faptul că, în timp ce un tânăr, de 21 ani din Tg. Neamț conducea un autoturism, pe un sector de drum anterior menționat, într-o curba la stânga a pierdut controlul asupra direcției de mers, a pătruns pe sensul opus după care s-a răsturnat în afara parții carosabile.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală ușoară a conducătorului auto, care a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 0.74 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii vătămare corporală din culpă și conducerea unui autovehicul sub influența băuturilor alcoolice.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)