De astăzi, intersecția periculoasă de la Gâdinți este semaforizată
S-au finalizat lucrările de semaforizare a intersecției DN 15D cu DJ 207D, din localitatea Gâdinți, județul Neamț.
Lucrările fac parte din planul de măsuri de sporire a siguranței circulației pe drumurile naționale inițiat la nivelul DRDP Iași. Instalarea și punerea în funcțiune a sistemului de semaforizare a avut loc cu acordul și în prezența reprezentanților Poliției, Prefecturii județului Neamț și a autorităților publice locale.
Circulați cu atenție!
a transmis DRDP Iași.
FOTO: DRDP Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/gadinti-1-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/gadinti-2-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/gadinti-3-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/gadinti-4-768x1024.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/gadinti-5-768x1024.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)