ACUM: bărbat preluat cu elicopterul SMURD de pe stadion
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/06/smurd-1024x678-1-1.jpg)
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra Neamț acționează pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț, a transmis Lt. Irina POPA – ISU Neamț.
Elicopterul va prelua și transporta un bărbat de 53 de ani la IBCV în municipiul Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)