Intervenție cu două echipe de salvare în masivul Ceahlău (ULTIMA ORĂ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/09/salv-1024x576.jpg)
Acțiune în derulare
Salvamont Neamț intervine în urma unui apel la 112 în vederea acordării primului ajutor și a evacuarii din masiv a unei persoane cu traumatism de membru inferior. Accidentul s-a petrecut în zona Polița cu Crini. Se intervine cu două echipe de salvare, a transmis Salvamont pe pagina oficială de Facebook.
Revenim cu noi date după finalizarea intervenției.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)