Accident montan – se intervine în urma unui apel la „112”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/salv.jpg)
Salvamont Neamț intervine în urma unui apel 112 pentru acordarea primului ajutor și transportul unei victime cu traumatism grav de membru inferior. Accidentul s-a petrecut în zona Rupturi-Piciorul lui Bucur / Masiv Ceahlău. Intervine echipa care asigură permanența în Baza Salvamont Durău, a transmis pe pagina de Facebook Salvamont Neamț.
Acțiunea este în derulare – vom reveni cu un update.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)