Sens giratoriu provizoriu finalizat la Căciulești – Girov
Au fost finalizate lucrările de amenajare a girației provizorii la intersecția DN 15D cu DJ 156A, de la Girov, județul Neamț, ca urmare a renunțării la sistemul de semaforizare.
Urmează ca la începutul săptămânii viitoare constructorul să relocheze cele 4 semafoare dezafectate la intersecția de la Gâdinți (DN 15D – DJ 207D), conform graficelor asumate în discuțiile cu DRDP Iași. Circulați cu atenție și cu respectarea semnalizării existente!
transmite DRDP Iași
FOTO: DRDP Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/giratoriu-1-1024x539.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/giratoriu-2-1024x576.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/giratoriu-4-1024x576.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/08/giratoriu-3-1024x576.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
O caricatură de sens giratoriu, vor fi din nou accidente mortale. Drumul secundar iar are indicator Stop,au revenit în realitate la 0.
Simpla prezenta a damigenelor de plastic in mijlocul drumului nu inseamna ” sens giratoriu”.
In fotografii apar indicatoarele rutiere de „ocolire stanga/dreapta” si „curba deosebit de periculoasa”.