Accident cu victimă pe Bulevardul Decebal în Piatra-Neamț. Pieton accidentat pe trecere
Astăzi, 9 august, în jurul orei 10.00, polițiștii Biroului Rutier din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, pe o stradă din Piatra Neamț.
Din primele cercetări efectuate a reieșit că în timp ce un tânăr, de 24 de ani, din Piatra Neamț, conducea un autoturism pe Bulevardul Decebal, a surprins și accidentat un bărbat, de 82 ani, din Piatra Neamț, care era angajat în traversarea străzii, pe trecerea pentru pietoni, pe culoarea verde a semaforului.
În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea pietonului.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier, a transmis Sinsp. Rapona Ciofu – IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)