Piatra-Neamț: O autoutilitară staționată a luat foc
În jurul orei 13:00, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o autoutilitară staționată pe str. Sirenei din municipiul Piatra Neamț.
La locul solicitării s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială de stingere și o ambulanță SMURD și au constatat că incendiul se manifesta în interiorul cabinei autoutilitarei.
a transmis ISU Neamț
Pompierii au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului. Au ars: bancheta auto și câteva articole vestimentare aflate în cabină.
Incendiul s-a produs, cel mai probabil, din cauza unui scurtcircuit electric.
Nu au fost victime.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)