În această noapte se amenajează un refugiu pe DN 2, în Neamț. Circulați cu atenție
DRDP Iași informează conducătorii auto că în această noapte (28/29 iunie) vor fi demarate lucrări de amenajare a unui refugiu pentru pietoni pe DN 2, pe raza localității Traian, județul Neamț (km 337+486, în dreptul bisericii ortodoxe).
Lucrările vor fi executate în regie de Secția Drumuri Naționale Piatra Neamț. Pentru a perturba cât mai puțin traficul auto, acestea vor fi executate pe timp de noapte.
a transmis DRDP Iași
DRDP Iași face apel la înțelegere pentru eventualul disconfort creat, cu recomandarea către conducătorii auto de a circula cu prudență și cu respectarea semnalizării instituite. Circulați cu atenție!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)