Doi adulți și doi copii, blocați noaptea pe Ceahlău. Intervine Salvamont Neamț
Salvamont Neamt intervine la această oră în zona de vest a Masivului Ceahlău pentru găsirea și evacuarea a patru turiști, dintre care doi minori.
Din primele informații, grupul din Iași a coborât din zona superioară spre Cascada Duruitoarea, au înaintat greu și au fost surprinși (fără surse de lumină) de căderea întunericului într-o zonă stâncoasă și dificilă. Intervine echipa care asigură permanența în Baza Salvamont Durău.
a transmis Salvamont.
(foto cu caracter ilustrativ)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)