ULTIMA ORĂ: Camion răsturnat pe E85. Trafic blocat pe un sens
În această dimineață, în jurul orei 5.30, prin apel la 112 s-a semnalat producerea unui accident rutier pe E85/DN2. Potrivit IPJ Neamț, accidentul s-a produs în zona localității Tupilați.
Din primele informații, un camion ce transporta albine a intrat în balans și s-a răsturnat pe partea carosabilă. Ca urmare a evenimentului, un sens de deplasare este, momentan, blocat.
Conform ISU Neamț, nu s-au înregistrat victime. Echipajele de pompieri și poliție intervin în aceste momente pentru gestionarea situației.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Când execută transporturi speciale unii șoferi se cred cu căruța cu barabule. Nu țin cont că în astfel de situații trebuie să mearga ca mâța în echilibru pe vârful gardului.