Au început lucrările de asfaltare pe Strada Fermelor
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/06/cara2-1024x602.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/06/cara1-1024x768.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/06/cara-1024x768.jpg)
Au început lucrările de asfaltare pe strada Fermelor. Mai întâi va fi frezat asfaltul existent, operațiune care va dura 2-3 zile, după care va fi turnat noul strat de asfalt. Primăria estimează că lucrările vor fi gata în aproximativ 2 săptămâni, ținând cont de condițiile meteo.
Pe strada Zambilelor s-au finalizat lucrările de asfaltare începute în această săptămână, urmând să fie ridicate la cotă căminele de canalizare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
E fain când lucrările sunt nesemnalizate iar miliția locala nu le vede…