Piatra Neamț: o bătrână a căzut de la etajul 4 al unui bloc. Din păcate leziunile i-au fost fatale – a murit la spital
La data de 5 iunie a.c., în jurul orei 18.20, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra Neamț au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană a căzut de la etajul unui imobil.
„Echipajul de poliție s-a deplasat la fața locului, iar din verificările preliminare efectuate a reieșit că o femeie, în vârstă de 72 de ani, ar fi căzut de la etajul 4 al unui bloc din municipiul Piatra Neamț.”
Aceasta a fost transportată la spital, în vederea primirii de îngrijiri medicale de specialitate.
Din nefericire, femeia s-a stins, în cele din urmă, datorită leziunilor suferite în urma căzăturii. Potrivit surselor noastre, era cunoscută cu afecțiuni psihice.
Polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)