Victimă găsită în stop cardio-respirator de salvamontiștii nemțeni în Masivul Grințieșul Mare
Salvamont Neamț a intervenit în această seară în Masivul Grințieșul Mare, în urma unui apel prin 112.
Potrivit Salvamont, „Victima, din informațiile inițiale, a căzut într-un vâlcel și prezenta traumatism de membru inferior. Echipa de intervenție ajunsă la fața locului a găsit-o în stop cardio-respirator. La această oră se fac manevre de resuscitare împreună cu un echipaj al ambulanței.”
Vom reveni cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)