Iarba plantată pe locul fostei terase Tonique „s-a prăjit” (FOTO/VIDEO)
La sfârșitul lunii aprilie vă spuneam că după demolarea terasei Tonique Primăria a dispus amenajarea unui spațiu de recreere pentru cetățenii municipiului.
Reamintim că demolarea terasei fostului club Tonique a început pe data de 14 aprilie în baza unui ordin emis de Primărie. Se pare că această terasă fusese construită ilegal, existând câteva procese care s-au soluționat cu o decizie în defavoarea administratorului.
Dacă la început spațiul arăta destul de bine, se pare că decizia de a folosi iarbă naturală nu s-a dovedit a fi cea mai inspirată. Pe scurt, „s-a prăjit”, la scurt timp de la reamenajarea spațiului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Nu arata mai bine nici cea de langa turn, sau cea din parc…….probabil, noi ca si comunitate nu ne permitem sa avem un centru verde si frumos……