ACUM: Elicopterul SMURD solicitat pentru a transporta o pacientă la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/05/smurd-1.jpg)
Un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Târgu Neamț va acționa pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Cetatea din orașul Târgu Neamț.
Elicopterul SMURD va prelua și transporta o femeie de 74 de ani la IBCV din municipiul Iași, a transmis Lt. Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)